zu
zu
16.01.2015 14:30:25

Berlot pridobil sedem mesto

Nemec Eric Frenzel je zmagovalec tekme svetovnega pokala v nordijski kombinaciji v avstrijskem Seefeldu.

Drugo in tretje mesto je pripadlo norveškima kombinatorcema Janu Schmidu in Jarlu Magnusu Riiberju, ki sta zaostala 2,3 oziroma 5,7 sekunde. Slovenec Gašper Berlot je s tekom za sedem mest izboljšal uvrstitev ter je tekmo končal na 41. mestu.

Tekaški del je povsem skrojil razmere na vrhu. Frenzel je bil po skoku peti, drugouvrščeni Schimd pa osmi, Avstrijec Fabian Steindl v vodstvu po prvem delu nordijske kombinacije za svetovni pokal je tekmo končal na 20. mestu.

Berlot je skakalni del končal na 48. mestu, tekaški del pa je začel s pribitkom dveh minut in treh sekund. V smučini je svojo uvrstitev izboljšal ter bil z zaostankom minute in 31 sekund nazadnje 41., kar pa je bilo še vedno premalo za točke.

V skupnem seštevku vodi Nemec Fabian Riessle (376 točk), drugi je Frenzel, ki ga od rojaka loči le pet točk, tretji pa je Japonec Akito Vatabe (302). Najboljši Slovenec je Berlot na 33. mestu z 32 osvojenimi točkami. Marjan Jelenko (25) je 38.

Francoski as Jason Lamy Chappuis, 17. po skoku, tekaškega dela ni končal in je po odstopu ostal brez uvrstitve.