12.07.2018 15:47:11

Angelique Kerber prva finalistka turnirja v Wimbledonu

Nemka Angelique Kerber se je prebila v veliki finale turnirja za grand slam v Wimbledonu. Tridesetletna Nemka je na današnjem prvem polfinalnem dvoboju premagala Latvijko Jeleno Ostapenko s 6:3 in 6:3, v sobotnem finalu pa se bo pomerila z zmagovalko današnjega drugega polfinalnega dvoboja med Nemko Julio Görges in Američanko Sereno Williams.

Kerberjeva se je drugič v svoji karieri uvrstila v veliki finale na sveti travi v All England Clubu, za današnjo zmago nad devet let mlajšo tekmico z Baltika, ki je lani osvojila odprto prvenstvo Francije v Parizu, pa je potrebovala uro in sedem minut.

Kerberjevo je pred dvema letoma na finalnem dvoboju turnirja v Wimbledonu premagala mlajša od sester Wiliams s 7:5 in 6:3. Za nekdanjo najboljšo igralko na lestvici WTA bo to četrti finalni nastop na turnirjih za grand slam, v letu 2016 je - ob porazu v Wimbledonu - osvojila odprto prvenstvo Avstralije v Melbournu in odprto prvenstvo ZDA v New Yorku.

Kerberjeva je bila v prvem nizu absolutna vladarica osrednjega igrišča v Wimbledonu. Z visokim odstotkom začetnega udarca - znašal je kar 89 odstotka - je povsem podredila svojo mlajšo tekmico iz Baltika, izjemno učinkovita pa je bila tudi v drugih prvinah igre. Prvi niz je dobila po vsega 34 minutah igre, sijajno in učinkovito predstavo pa je prenesla tudi v drugi niz.

Sprva je kazalo na njeno "ekspresno" zmago, saj je povedla s 5:1 v igrah, nato pa se je Latvijka prebudila in v sedmi igri prvič na dvoboju odvzela servis Kerberjevi, nato pa še dobila svojega za znižanje na 3:5. A Nemka svoje druge priložnosti ni zapravila, po uri in sedmih minutah je zmagovito dvignila roke v zrak in slavila končno zmago.

"Presrečna sem, da sem se vnovič uvrstila v veliki finale v Wimbledonu, sploh po izjemno slabi lanski sezoni," je uvodoma dejala Kerberjeva in dodala. "Dvoboj je bil izjemno zahteven, na nasprotni strani mreže sem imela tekmico, ki se vselej bori za vsako žogo in se nikoli ne preda. Med celotnim dvobojem sem bila zelo osredotočena. Srečna in ponosna sem po polfinalni zmagi, o svoji finalni tekmici bom razmišljala šele po drugem polfinalnem dvoboju."