STA
02.07.2018 16:35:14

Federer nastope v Wimbledonu začel brez izgubljenega niza

Reuters

Rekorder po številu osvojenih grand slamov Roger Federer je pričakovano brez oddanega niza začel letošnji teniški turnir na sveti travi v Wimbledonu.

Branilec naslova je na osrednjem igrišču napad na svojo že deveto wimbledonsko krono začel z zmago proti Srbu Dušanu Lajoviću z izidom 3:0 v nizih, s 6:1, 6:3, 6:4.

Šestintridesetletni švicarski as lovi v Wimbledonu svojo že 21. lovoriko na turnirjih za veliki slam. Z devetim pokalom zmagovalca Wimbledona bi se izenačil z absolutno rekorderko po številu osvojenih naslovov v posamični konkurenci v Wimbledonu Čehinjo Martino Navratilovo, zdaj naturalizirano Američanko.

Prvo oviro je preskočil v 79 minutah. V drugem krogu se bo pomeril z boljšim iz dvoboja med Slovakom Lukašom Lackom in Francozom Benjaminom Bonzijem.

Bolj kot s samo uvodno zmago je Švicar zanimanje medijev požel z novim opremljevalcem ter stilskim izzivom. Po dveh desetletjih v majici, hlačkah in čevljih ameriškega proizvajalca Nike je Federer v Wimbledonu nastopil v dresu japonskega športnega velikana Uniqlo.