až
12.08.2015 20:13:07

Zmaga sezone za Polono Hercog

PROFIMEDIA

Polona Hercog je na turnirju serije WTA Premier v Torontu dosegla zmago sezone. Po več kot dveh urah in pol je s 6:2, 6:7 (2), 7:5 premagala 12. igralko sveta Jekaterino Makarovo. V osmini finala bo jutri igrala proti boljši iz dvoboja med Ano Ivanović in Olgo Govorcovo.

Polona Hercog je v Torontu na turnirju serije WTA Premier pripravila prvovrstno presenečenje. V drugem krogu je po več kot dveh urah in pol s 6:2, 6:7, 7:5 premagala Jekaterino Makarovo, kar je tudi njena daleč najboljša zmaga v sezoni. Dvanajsti igralki sveta je sicer skoraj uspel preobrat, a Mariborčanka se je le zbrala in dvoboj dobila po osmem odvzemu servisa. Razmerje točk je bilo 112:104 v korist Štajerke.

Tekmici sta si v prvih dveh igrah izmenjali en brejk. Polone izenačenje nasprotnice ni zmedlo in že v 5. igri je znova odvzela servis 27-letnici. V naslednji je ubranila vse napade Makarove in povedla s 4:2. Prednost je nato še povečala in dobila prvi niz po 32. minutah. V tem delu igre je izkoristila vse tri priložnosti za brejk!

Drugi niz se je začel identično kot prvi. Mariborčanka je takoj odvzela servis svoji nasprotnici, ki pa ji je v naslednji igri takoj uspel ribrejk. Revija odvzemov servisa se je nadaljevala tudi v tretji igri. Hercogova je znova izkoristila nezbranost Rusinje in povedla z 2:1. Še naprej je prevladovala in ko se je zdelo, da bo dvoboj gladko dobila, je popolnoma popustila in Makarova je hitro prišla do izenačenja.

V podaljšani igri je bila bolj zbrana Rusinja in odločal je tretji, odločilni niz. Tudi v tem so prevladovali preobrati. Znova je Hercogova povedla z 2:0, a takoj dopustila tekmici, da izenači. Do izida 6:5 za Štajerko sta bili glede na številne preobrate dokaj zanesljivi pri začetnih udarcih. Zdelo se je, da bo dvoboj odločila še druga podaljšana igra, a Polona je imela pri vodstvu Makarove 40:15 drugačne načrte. S štirimi zaporednimi točkami je dvoboj (končno) odločila v svojo korist.

V osmini finala se bo 24-letnica pomerila z Ano Ivanović, ki je v dveh nizih ugnala Belorusinjo Olgo Govorcovo. Doslej je dobila edini medsebojni obračun z Beograjčanko v Pekingu pred dvema letoma.