22.06.2015 13:41:17

Rola pred Kavčičem, Williamsova daleč spredaj

Na lestvicah ATP in WTA ni prišlo do sprememb med prvo deseterico.

Na moški lestvici še vedno kraljuje Srb Novak Đoković, drugi je zmagovalec Halleja Švicar Roger Federer, tretji pa zmagovalec Queensa Škot Andy Murray. Najboljši Slovenec je zdaj Blaž Rola, ki je na 93. mestu, kar za dvajset mest pa je nazadoval Blaž Kavčič, ki je trenutno na 111. mestu.

Đoković je minuli teden počival, vendar je ohranil visoko prednost, ki jo ima pred Federerjem, ki je v nedeljo v Halleju še osmič zmagal. Švicar je v finalu premagal Italijana Andreasa Seppija, ki je med prvo stoterico igralcev naredil največji skok in se s 45. mesta prebil na 27.

Tudi Andy Murray je z zmago, že četrto, v Queensu ostal na tretjem mestu, medtem ko je njegov nasprotnik v finalu Južnoafričan Kevin Anderson napredoval za tri mesta in je zdaj štirinajsti.

Do spremembe na lestvici ATP je prišlo med slovenskimi tenisači, saj je Blaž Kavčič izpadel iz stoterice. Izgubil je kar dvajset mest in je 111. Najboljši Slovenec je tako Blaž Rola na 93. mestu, med tristoterico se je prebil Grega Žemlja, ki je 297., eno mesto je izgubil Blaž Semrajc na 346. mestu, novih osem mest pa je napredoval Tom Kočevar Dešman, ki je 440.

WILLIAMSOVA PREMOČNO VODI
Pred začetkom tretjega teniškega turnirja za grand slam v Wimbledonu lestvica igralk v prvi deseterici ne ponuja sprememb. Premočno vodi Američanka Serena Williams pred Čehinjo Petro Kvitovo in Romunko Simono Halep. Najboljša Slovenka Polona Hercog je pridobila dve mesti in je po novem 82. igralka.