19.04.2015 19:30:07

Monte Nole

Srb Novak Đoković je zmagovalec teniškega mastersa v Monte Carlu z nagradnim skladom 3,83 milijona evrov. V finalu je v treh nizih s 7:5, 4:6 in 6:3 premagal Čeha Tomaša Berdycha.

Prvi igralec sveta je odlično formo z začetka sezone očitno prenesel tudi na peščena igrišča. Po januarskem slavju na Australian Opnu v Melbournu je bil 27-letni Srb uspešen tudi na turnirjih serije masters v Indian Wellsu in Miamiju, danes pa še v Monte Carlu, ki je tudi tradicionalni uvod v serijo močnih peščenih turnirjev v Evropi.

V finalu je imel tokrat dostojnega nasprotnika, Čeh Berdych se mu je v dvoboju, ki je bil zaradi dežja tudi prekinjen, upiral več kot dve uri in pol, na koncu pa so vendarle prevladovale izkušnje Srba. Đoković, ki je v polfinalu izločil "kralja" peščenih igrišč, Španca Rafaela Nadala, je tako v 21. medsebojnem obračunu dobil še 19. dvoboj s Čehom.

Prvi nosilec finala ni dobro začel, saj mu je tekmec že v prvi igri odvzel servis, toda v nadaljevanju je začel upravičevati vlogo favorita, prvi niz je dobil s 7:5. V drugem je pri njegovem vodstvu 3:2 prišlo do prekinitve, očitno je ta bolj ustrezala Čehu, saj je po njej izenačil na 1:1. Toda tretjem nizu je Srb postavil stvari na svoje mesto in zabeležil 17. zaporedno zmago v sezoni. S tem je osvojil svoj 52. turnir v karieri (23. masters), v Monte Carlu je bil najboljši drugič, prvič mu je uspelo zmagati leta 2013.