Ena menjava, en poskok

Lestvici ATP in WTA se v zadnjem tednu nista bistveno spremenili.

Na lestvici ATP sta v prvi deseterici mesti zamenjala Švicar Stan Wawrinka in Čeh Tomaš Berdych, najboljši Slovenec Blaž Rola pa je pridobil dve mesti, tako da je zdaj 92.

Na vrhu ostaja Srb Novak Đoković pred Švicarjem Rogerjem Federerjem in Špancem Rafaelom Nadalom.

Na turnirjih najvišjega ranga bo od slovenskih igralcev ta teden nastopil le Rola. Na turnirju serije ATP 500 z nagradnim skladom 1,4 milijona dolarjev v Riu de Janeiru se bo v uvodu pomeril s petim nosilcem Argentincem Leonardom Mayerjem. Aljaž Bedene je izpadel v kvalifikacijah Belray Beacha, Blaž Kavčič pa okreva po operaciji stopala.

Čehinja Petra Kvitova se je s prebojem na tretje mesto svetovne računalniške lestvice približala svoji najvišji uvrstitvi v karieri. Do drugega mesta, kjer je bila nazadnje leta 2011 in na katerem je Rusinja Marija Šarapova, ji manjka nekaj manj kot 2000 točk. Skoraj še enkrat toliko prednosti pa ima vodilna, Američanka Serena Williams.

Najboljša Slovenka je izgubila eno mesto in je zdaj 77., na drugo mesto med našimi igralkami pa se je znova prebila Nastja Kolar - 236. Celjanka ta teden ni napredovala, nazadovala je Tadeja Majerić, ki je bila ob koncu 2013 na 11. mestu.

Ta teden bo na turnirju WTA nastopila le Polona Hercog. V Rio de Janeiru (250.000 USD) je sedma nosilka, v prvem krogu pa bo igrala z 20-letno Belgijko Ann Sophie Mestah, 106. igralko lestvice WTA.