bm
29.10.2014 17:09:37

Najstniška tenisačica, ki obeta

bm

Tamara Zidanšek je vodilna slovenska igralka na svetovni mladinski teniški lestvici in udeleženka letošnjega zadnjega turnirja za grand slam.

V najmlajših kategorijah je osvojila kar nekaj turnirjev do 10 in 11 let. V kategorijah do 12, 14, 16 in 18 let je bila del slovenske reprezentančne ekipe. V konkurenci posameznic je na državnih prvenstvih kot najvišjo uvrstitev dosegla drugo mesto, v igri dvojic pa je večkrat osvojila naslov državne prvakinje.

Prvi večji uspeh je v mednarodni konkurenci dosegla pri štirinajstih letih, ko je leta 2012 osvojila mladinski turnir ITF petega ranga v Stobreču. Po dopolnjenem šestnajstem letu pa je Tamara naredila izrazit preskok v igri in s tem rezultatih na tekmovanjih.

V začetku letošnjega leta se je na mladinskem turnirju ITF četrtega ranga na Otočcu uvrstila v finale. Serijo odličnih predstav je nadaljevala februarja v Cadolzburgu, kjer je zmagala na turnirju ITF četrtega ranga. Marca se je v Umagu na turnirju ITF prvega ranga uvrstila v polfinale, aprila pa je v Plovdivu na turnirju ITF drugega ranga prav tako zmagala.

Maja je Tamara nastopila na članskem turnirju ITF v Velenju in v prvem poizkusu osvojila profesionalni turnir (nagradni sklad 10.000 USD). Tudi na turnirju ITF v Mariboru (25.000 USD) je prikazala odlično igro in se uvrstila v četrtfinale. Točke, osvojene na teh dveh turnirjih, so ji prinesle uvrstitev na lestvico WTA.

bm
Kariero med profesionalkami je začela iz 800-tega mesta, trenutno pa je na 753. mestu. Po odigranih dveh domačih profesionalnih turnirjih se je vrnila na mladinsko turnejo in v juniju na turnirju ITF prvega ranga nastope končala v finalu Offenbacha. Sledil je nastop na posamičnem mladinskem evropskem prvenstvu v Klostersu. Tu jo je v polfinalu ustavila Španka Paula Badosa Gibert, kasnejša evropska prvakinja.

Odlični nastopi v letošnjem letu so jo izstrelili v vrh svetovnega mladinskega tenisa in ji prinesli prvo uvrstitev v glavni turnir katerega izmed turnirjev za grand slam. Krstni nastop je doživela na OP ZDA (prva slovenska mladinka po letu 2011 na grand slamu), kjer je v prvem krogu izgubila proti domačinki Kelly Chen z 0:6, 7:6 (6), 0:6.

Tamara bo v mladinski konkurenci nastopala še prihodnje leto, tako da bo skoraj zanesljivo okusila tudi, kako je igrati na igriščih znamenitega Roland Garrosa in Wimbledona.