tu
tu
28.09.2014 12:38:37

Škot se spet prebuja, v Maleziji japonsko slavje

Andy Murray je zmagovalec teniškega turnirja serije ATP v kitajskem Shenzhenu z nagradnim skladom 590.230 dolarjev, Keiju Nišikoriju pa je pripadel turnir v Singapurju.

Murray, drugi nosilec turnirja, je v finalu s 5:7, 7:6 (11), 6:1 premagal četrtega nosilca Tommyja Robreda. Škot je v polfinalu po treh nizih z 2:6, 6:3 in 6:0 premagal Argentinca Juana Monaca, Španec Robredo pa je v polfinalu gladko s 6:1, 6:4 izločil šestega nosilca Kolumbijca Santiaga Giralda. Murray je zaigral v svojem prvem finalu, potem ko je lani osvojil turnir za grand slam v Wimbledonu. Naslov v Shenzhenu je njegov 29. v karieri.

Japonec Kei Nišikori pa je zmagovalec turnirja ATP v Singapurju. Prvi nosilec turnirja z nagradnim skladom 1,02 milijona ameriških dolarjev je v današnjem finalu ugnal Francoza Juliena Benneteauja s 7:6 (4) in 6:4. Štiriindvajsetletni teniški igralec iz dežele vzhajajočega sonca je v Maleziji dosegel šesto turnirsko zmago. Pred tem je dvakrat zmagal v Memphisu in po enkrat v Delray Beachu, Tokiu in Barceloni. V tej sezoni se je uvrstil v veliki finale turnirja za grand slam v New Yorku, kjer v finalu izgubil proti Hrvatu Marinu Čiliću.