STA
27.06.2015 18:23:26

Slovenci uspešno skozi kvalifikacije SP

Arsen Perić

Spustaši na divjih vodah so s kvalifikacijami odprli svetovno prvenstvo v sprintu na divjih vodah na Dunaju.

Že po prvi kvalifikacijski vožnji so dobro pripravljenost pokazali kajakaši, saj so si Vid Debeljak (2.), Tim Kolar (3.) in Nejc Žnidarčič (4.) priveslali neposredno uvrstitev v finale. S petim mestom med kanuisti je to uspelo tudi Simonu Hočevarju, ki je nato skupaj z Blažem Cofom zasedel še drugo mesto v kvalifikacijah dvojcev, v finalu pa bosta veslala še Peter Žnidaršič in Luka Žganjar.

Manj uspeha sta imela druga Slovenca v kanuju. Žganjar je bil po prvi vožnji 22., po drugi pa 15., kar je bilo premalo za napredovanje v finale. Še slabše jo je odnesel Cof. V prvi vožnji je z veslom nesrečno zadel v eno izmed ovir, zaradi česar je izgubil pravo linijo in se s čolnom zavrtel, kar je prineslo veliko izgubo časa. Imel je sicer popravni izpit v drugi vožnji, a se je tudi ta poskus končal nesrečno. V zgornjem delu proge se mu je namreč odpela krovnica, zaradi česa je znova izgubljal dragocene sekunde. Na koncu druge vožnje je zasedel 21. mesto.

V popoldanskem delu programa so kvalifikacije čakale še kanuistična dvojca Hočevar - Cof in Žnidaršič - Žganjar. Slednja sta branilca naslova svetovnih prvakov, a jima v prvi vožnji ni uspelo priti višje od osmega mesta. V drugo sta zasedla četrto mesto in s tem tudi uvrstitev v finale. Precej bolj pa sta bila razpoložena Hočevar in Cof, ki sta v konkurenci dvojcev na progo zaveslala kot druga, nato pa na vrhu najhitrejših vztrajala vse do nastopa francoskega dvojca Debray - Lapointe.

V nedeljo ob 10. uri bodo na programu naprej posamične finalne preizkušnje v vseh kategorijah, ob 13.30 pa se začnejo še ekipne tekme.