22.04.2015 19:23:29

Čuden dan za jadranje

Arhiv Ekipe24

Prvi dan tekme svetovnega pokala za olimpijske razrede jadralci niso imeli sreče z vetrom, po čakanju pa so v razredu finn spravili pod streho dve regati.

Vasilij Žbogar je bil v prvi 15., v drugi pa štiri mesta slabši in je trenutno 14. V ženskem razredu 470 sta Tina Mrak in Veronika Macarol osvojili 11. in 28. mesto ter dan končali na 20. mestu.

"Uf, čuden dan je bil danes. Veter je bil zelo spremenljiv in ni ga bilo prav veliko. Malo preveč konzervativno sem jadral v dnevu, ko je bilo treba veliko tvegati, moja konzervativnost se kaže v rezultatih," je po današnjih regatah povedal Izolčan in nadaljeval: "Večina jadralcev je danes precej nihala, tako da dan niti ni bil tako slab."

Med tistimi, ki so se na morju pred Hyeresom danes opekli, je bil tudi Britanec Giles Scott. Trenutno najboljši jadralec v razredu finn je bil v prvi regati šele 25., v drugi pa potem že pokazal, kje je njegovo mesto, bil je prvi in je skupno šesti.

Po prvem tekmovalnem dnevu je bil najbolj konstanten Novozelandec Andrew Murdoch, ki je z dvema petima mestoma v vodstvu, drugi je Italijan Michele Paoletti, tretji pa Čeh Ondrej Teply.

V razredu 470 za ženske sta nastopili Tina Mrak in Veronika Macarol, ki sta dosegli 11. in 28. mesto in sta v skupnem seštevku po prvem dnevu na 20. mestu. V vodstvu sta Američanki Anne Harger in Brianna Provancha, na drugem mestu sta Brazilki Fernanda Oliveira in Ana Luiza Barbachan in na tretjem mestu Britanki Hannah Mills, Saskia Clark.

Jadralce nov tekmovalni dan čaka v četrtek, ko bosta na sporedu spet dve regati, vsi pa upajo, da jim bodo vetrovne razmere bolj naklonjene. Jadralci se bodo do sobote pomerili v osmih plovih, v nedeljo pa deset najboljših iz posameznega razreda čaka še regata za medalje.