28.09.2014 20:15:11

Na Bledu kraljevala Zakrajšek in Ostermanova

arhv Ekipe

Kajakaši na mirnih vodah so se na Bledu pomerili na državnem prvenstvu.

Državno prvenstvo bi moralo biti organizirano že avgusta na Ptuju, vendar je izjemno slabo vreme povzročilo povečan pretok Drave, kar je onemogočilo tekmo in z mesecem zamude prvenstvo gosti Bled.

Po pričakovanjih sta naslova na tisočmetrski preizkušnji v soboto osvojila Jošt Zakrajšek in Anja Osterman.

Ostermanova je izkoristila odsotnost Špele Ponomarenko Janić, ki je v začetku septembra rodila sina Adama. Članica ankaranskega kluba Adria resne konkurence niti ni imela, saj je najbližjo zasledovalko, klubsko kolegico Saro Vižentin, prehitela za več kot 40 sekund. Na tretje mesto se je uvrstila Polona Demšar iz KKK Ankaran.

Tudi med člani se je tekma odvila po pričakovanjih. Najhitrejši je bil reprezentant Jošt Zakrajšek (KKK Tacen), ki je v cilj priveslal s prednostjo desetih sekund in pol pred Alanom Apolloniem (KKK Ankaran). Na tretje mesto se je uvrstil Peter Samotorčan (KKK Orka).

V konkurenci kajakaških dvojcev sta se naslova članskih državnih prvakov veselila Jani Jarc in Matic Klobučar iz Kajak kluba Soške elektrarne, druga sta bila Jan Šmit in Lenart Ribnikar iz Bohinja, tretja pa David Franca in Jurij Starman iz kluba Žusterna.

V konkurenci mladincev sta kilometrsko razdaljo najhitreje preveslala Rok Šmit in Špela Bajrič, oba iz bohinjskega kluba.

V nedeljo bo bile na sporedu še tekme na 200- in 500-metrskih razdaljah. Ostermanova je bila najboljša na obeh, Zakrajšek pa le na 500 metrov, na 200 metrov je slavil Vid Debeljak.

Podobno kot v soboto so mesta pri vrhu zasedli bolj ali manj isti tekmovalci. Zakrajšek je na 500 metrov prehitel klubskega kolega Vida Debeljaka, na tretje mesto pa se je uvrstil Peter Samotorčan.

Nekoliko presenetljivo je nato Zakrajšek na 200 metrov zasedel šele četrto mesto, s sekundo zaostanka za tretjim. Državni prvak je postal Vid Debeljak, drugi je bil Malin Titorič (KKK Orka), tretji pa Matija Babič (KKK Žusterna).

V ženski konkurenci je Anja Osterman po tisočici slavila še na 200 in 500 metrov. Na obeh razdaljah je Szilvia Kollo (KKK Orka) osvojila srebrno medaljo, Tea Kralj iz Kajak kanu kluba Žusterna pa bronasto.

Na 200-metrski razdalji so se pomerili tudi kanuisti, kjer je med člani zmagal Simon Požek, drugi je bil Malin Titorič (oba KKK Orka), tretji pa Matej Madruša (KKK Adria).