STA/vu
STA/vu
09.08.2014 18:43:38

Zakrajšek enajsti in štirinajsti

Sprinter na mirnih vodah Jošt Zakrajšek je danes opravil z obema nastopoma na svetovnem prvenstvu v Moskvi.

Na 1000-metrski razdalji je v finalu B zasedel peto mesto, v skupni razvrstitvi na tej razdalji pa je bil 14. Popoldne ga čaka še tekma na 5000 metrov.

Zakrajšek, ki je na prizorišču letošnjega svetovnega prvenstva že dosegel nekaj odličnih rezultatov, je v polfinalu na 1000 metrov le za las izpadel iz skupine tekmovalcev, ki so se uvrstili v finale A in s tem v boj za odličja. Nastopil je v malem finalu, kjer so se tekmovalci potegovali za čim boljšo uvrstitev med 10. in 18. mestom.

V skupini je veslalo precej zvenečih imen sprinta na mirnih vodah, vključno z dobitniki kolajn na največjih tekmovanjih. V finalu B je s prednostjo dveh sekund zmagal Portugalec Fernando Pimenta, drugi je bil Poljak Rafal Rosolski.

Tekmovalci med tretjim in petim mestom so v cilj priveslali znotraj ene sekunde. To je uspelo Srbu Dejanu Pajiću, Švicarju Fabiu Wyssu in Zakrajšku.

Finale A je postregel z nekoliko presenetljivim razpletom, saj si je naslov svetovnega prvaka priveslal Čeh Josef Dostal, ki je startal na progi 9, drugi je bil Bolgar Miroslav Kirčev, ki je veslal poleg njega, tretji pa Danec Rene Holten Poulsen.

Slednji je bil poleg Nemca Maxa Hoffa eden izmed glavnih favoritov za zmago, saj sta blestela v prvem delu sezone. Max Hoff, ki je stal na stopničkah na prav vseh letošnjih tekmah na 1000 metrov, je bil šele deveti.

Popoldne je Jošt Zakrajšek startal še na 5000 metrov, kjer je s časom 21:24,596 priveslal do enajstega mesta. Naslov svetovnega prvaka si je priveslal Avstralec Ken Wallace, drugi je bil Nemec Max Hoff, tretji pa Francoz Cyrille Carre.

Zadnji dan prvenstva bo startal v finalu C na 500 metrov.