14.10.2023 23:36:20

Novozelandci podaljšali sušo Ircev na SP

Nova Zelandija je druga polfinalistka svetovnega prvenstva v ragbiju, ki od 8. septembra poteka v Franciji. V četrtfinalni poslastici je v Parizu ugnala Irsko z 28:24 in podaljšala sušo združene otoške predstavnice v četrtfinalih SP.

Irci, ki na svetovni lestvici zasedajo prvo mesto, so pretili do samega konca. "All blacks" so v 64. minuti vodili s 25:17, nato pa so imeli po kazni po polaganju v polje za zadetek za 24:25 Irci deset minut igralca več na zelenici Stade de Francea.

Kljub kazni so imeli Novozelandci dvakrat priložnost za zadetek izs prostega udarca, enega so izkoristili in postavili izid 28:24. Irci so bili vsega nekaj metrov oddaljeni od polja za zadetek, v zadnjem napadu vztrajali po več kot 30 fazah, a na koncu ostali praznih rok še v osmem četrtfinalu SP.

Trikratni svetovni prvaki Novozelandci pa nadaljujejo zgodbo o uspehu med najboljšimi osmimi na mundialih. V tej fazi tekmovanja so namreč izgubili le enkrat in sicer leta 2007, ko je prvenstvo prav tako potekalo v Franciji.

V polfinalu se bodo izrazito favorizirani Novozelandci zdaj pomerili proti Argentini, ki je v poznopopoldanskem četrtfinalu v Marseillu presenetila Wales in zmagala z 29:17.

Argentinci so se tretjič uvrstili v polfinale (2007, 2015), nikoli pa niso napredovali v finale. Na SP v Franciji pred 16 leti so bile pume tretje.

"All blacks" bodo devetič igrali v polfinalu, napredovali so štirikrat in nato trikrat osvojili naslov (1987, 2011, 2015).

V nedeljo bosta še para spodnjega dela tabele. Ob 17. uri se bodo v Marseillu udarili ragbisti Anglije in Fidžija, štiri ure kasneje pa se bosta na obrobju Pariza pomerili izbrani vrsti domačinov in aktualnih svetovnih prvakov Južnoafričanov.