22.08.2023 19:43:32

Štiri kolajne za gluhe atlete

zsis.si
Leja Glojnarič ob semaforju s svetovnim rekordom.

Poljski Szczecin do konca tega tedna dni gosti 11. evropsko prvenstvo gluhih v atletiki. Na tekmovanju je danes navdušila tudi tričlanska slovenska delegacija. Leja Glojnarič, Iris Breganski in Tadej Enci so osvojili kar štiri kolajne.

Zlata se je v mnogoboju veselila 20-letna Brežičanka Leja Glojnarič, ki je konkurenco pokorila z novim svetovnim rekordom (5085 točk). Slovensko slavje je s tretjim mestom dopolnila 23-letna Radovljičanka Iris Breganski (4307 točk). Leja je že popoldan s časom 14.71 prišla do srebrne kolajne v teku na 100 metrov na visokih ovirah. Do odličja pa je prišel tudi 29-letni Velenjčan Tadej Enci, ki je bil s časom 49.73 bronast v teku na 400 metrov. Enci je bil v tej disciplini bronast že na evropskem prvenstvu leta 2015, ki je ravno tako potekalo na Poljskem.