zf
21.06.2015 15:29:54

Postojnčani drugi doma

zf

Tudi letošnji drugi mednarodni balinarski turnir pod pokroviteljstvom Postojnske jame je imenitno uspel. Namesto lanskih prvakov iz Sežane so se tokrat veselili člani mestne reprezentance Reke, ki so imeli v svojih vrstah tudi najboljšega igralca turnirja Matea Načinovića.

V treh disciplinah (dvojica, natančno in štafetno zbijanje) se je osem ekip iz Sombora, Rume, Reke, Crikvenice, Sežane, Rogaške Slatine in dveh iz Postojne borilo za skupnega zmagovalca. Odločitev je padla v zadnji seriji štafetnega zbijanja, ko so si Dario Juričić, Marin Vrljić in že omenjeni Načinović, ki je pokazal vrhunsko igro pod taktirko Čeda Vukelića, sicer hrvaškega selektorja, zagotovili odločilno prednost pred Postojnsko jamo (Matija Povh, Jan Zakrajšek, Nik Švara).

Reka je skupaj zbrala 36 točk, Postojnska jama I 28, tretja Crikvenica 22, četrto mesto je osvojila ekipa Sežane (20), za katero so igrali Simon Požar, Žiga Merslavič in Kevin Černigoj, peto Postojnska jama II 14 (Gašper Povh, Blaž Janev, Matic Lulik), šesta je bila Rogaška Slatina 8 (Edin Dedič, Matic Štraus, Denis Drofenik, na sedmo in osmo mesto sta se uvrstili srbski ekipi iz Vojvodine, ki sta zbrali šest in štiri točke.

Balinarji z Reke so bili najboljši v vseh disciplinah, številni gledalci so videli vrhunske nastope. Finalni dvoboj dvojic Reke in Postojnske jame, ki se je končal z zmago hrvaških gostov z 8:7, je bil poslastica dvodnevnega tekmovanja in je bil celo na ravni podobnih na svetovnih prvenstvih. Drugi turnir, ki ga je organizirala peščica marljivih prirediteljev na čelu s Pavletom Švaro, je uspel po vseh plateh. Uspešno tradicijo bodo v Postojni nadaljevali.