Stane Kadunc
22.05.2015 19:54:53

Italijanke lahek zalogaj

sk

Slovenke v četrtfinalu SP v nemškem Speihersdorfu po pričakovanju niso imele težav z Italijankami, ki so jih odpravile s 7:1

Čeprav naš par v sestavi Eva Sajko in Anja Kozmus ni začel na vso moč, sta hitro prišli v zanesljivo vodstvo. Obe sta odigrali le po en dober niz, kar pa je bilo dovolj, za lepo razliko v kegljih. Tudi drugi par je odigral le toliko, kot je bilo potrebno, in razlika se je hitro povzpela na 213 kegljev v našo korist. Tako je bilo za teoretično potrditev za preboj v polfinale osvojiti le še en niz. Obe naši igralki sta v zadnjem paru začeli sicer z malce rezerve, tudi dovolj odločno v igro. In že prvi niz sta dobili zelo prepričljivo in razlika se je vzpela že na več kot 250 kegljev. S tem je bila zmaga že zagotovljena in potrjena.

Po dveh nizih je trener Lado Gobec izkoristil tudi obe menjavi. Barbaro Fidel je zamenjala naša najmlajša igralka na prvenstvu Anja Ulaga, Nado pa sestra Rada. Tako je dal celjski strateg počitek našima najboljšima igralkama, saj ju bo jutri še kako potreboval. Ob menjavi je Barbi imela na kontu 314, Nada pa 292 podrtih kegljev. Tako je bil preostanek dvoboja samo še potrditev naše suverene zmage in s tem polfinala. Na koncu je igralka Proteusa Ulaga zanesljivo ohranila celo točko in si ob tem nabrala še nekaj pomembnih izkušenj. Medtem je Rada Savič malce preveč razbijala svoje pozicije in potem še nezanesljivo čistila, kar je izkoristila simpatična Adele Ainhauser in osvojila častno točko za zahodne sosede.

Tako so naše igralke, ki so tudi malo taktizirale, brez kakšnih večjih naporov prišle tja, kamor sodijo. S kom bodo igrale, pa bo odgovor dalo zadnje srečanje četrtfinale v poznih večernih urah, ko se bodo srečale Srbkinje in Nemke. Našim je praktično vseeno, kdo bo nasprotnik, saj če želiš priti do vrha, moraš biti boljši od vseh, ne glede na njegovo moč.

Po tekmi je trener Lado Gobec dejal: "To je bila zgolj rutinska zmaga. Vse so delovale zelo rezervirano. Toda glavno moč bomo rabili jutri, ko sta na sporedu še dve tekmi. Morda bi bilo malo lažje s Srbkinjami, medtem ko bodo domačinke imele velikansko pomoč s tribun."

V naši vrsti je danes dobro delovala Brigita Strelec. Po tekmi nam je zaupala: "Osnovni cilj smo dosegle, to je uvrstitev v polfinale. Sama s sabo sem kar zadovoljna. Igra mi je kar lepo stekla. Nekaj malega je bilo nihanja, toda to danes ni bilo pomembno. Jutri pa bomo morale vse delovati zelo skoncentrirano. Zavedam se, tako jaz kot tudi ostala dekleta, da ne sme biti napak, če želimo priti do konca. Vse je sedaj v naših rokah in tudi glavah ter upamo na najboljše."

Na sosednjih stezah pa so se Srbi poigravali s Poljaki in kljub malce rezervirani igri prišli do svojega novega nacionalnega rekorda, ki je obenem absolutno tretji najboljši izid vseh časov. Do magične meje 4000 jim je zmanjkalo le štiri keglje in dodatnih 12 za izenačenje svetovnega rekorda.