gu
gu
03.04.2015 13:52:00

Za začetek pet uvrstitev v finale

V prvem delu kvalifikacij gimnastičnega svetovnega pokala v Ljubljani si je finale zagotovilo pet Slovencev. Sašo Bertoncelj je na konju z ročaji dobil peto oceno, drugi najboljši na parterju je Rok Klavora.

Bertoncelj je na konju z ročaji prejel oceno 14,850 in kvalifikacije končal na petem mestu. S 15,250 je bil najboljši Ukrajinec Oleg Varniajev. Hrvat Filip Ude je bil drugi, tretji je bil Slovak Slovomir Michnak, Madžar Vid Hidvegi je z enako oceno kot Bertoncelj končal kot četrti. Jure Pavlica je ostal brez finala.

"Imam dosti kondicije, da lahko izvlečem seskok. Nisem tak, da iščem izgovore, ampak cel teden iščem prave občutke, zato nisem samozavesten med vajo. To se je poznalo na tekmi. Noge mi pobegnejo, lovim se, ker ne upam narediti na polno," ni bil nič kaj zadovoljen Bertoncelj.

"Napake je treba odpraviti, upam, da bom jutri imel možnost, da to popravim. Nastopiti moram bolj sproščeno," recept za sobotni finale razkriva najboljši slovenski telovadec zadnjih sezon.

Na parterju se je izkazal Rok Klavora, ki je z oceno 15,100 bil drugi v kvalifikacijah. Žiga Šilc je ostal brez finala na parterju, z oceno 14,750 je bil deveti. Mesto od finalne osmerice je ostal tretjič po vrsti, za las je brez še enega nastopa ostal tudi v Cottbusu in v Dohi. Boljši od Klavore je bil le Hrvat Tomislav Marković (15,150).

"Lahko rečem, da sem fizično dobro pripravljen. Dobro smo trenirali, bolečine v gležnju me ne ovirajo več. Odločil sem se za nekoliko nižjo izhodiščno oceno, da bi čim lepše naredil in prišel v finale. Izhodiščna ocena je za desetinko nižja, ni velike razlike, sem pa zelo lepo naredil," pravi Klavora.

V sobotnem finalu bo prvič v karieri nastopil tudi Peter Lampret, ki je bil z oceno 14,300 sedmi na krogih. Do tretjega letošnjega finalnega nastopa na preskoku sta prišli Teja Belak in Tjaša Kysselef. Prva je bila z oceno 14,350 tretja, druga pa z oceno 13,750 četrta. Belakova bo nastopila tudi v finalu na dvovišinski bradlji, z 12,850 je bila peta.

Od 16. do 19. ure je drugi del kvalifikacij. Moški bodo nastopili na preskoku, bradlji in drogu, ženske pa na gredi in parterju.