20.10.2014 12:18:57

Dvojna krona za krimovke

db
Denis Vidmar

V balinarski dvorani Krima smo bili priča zadnjemu državnemu prvenstvu za članice v disciplini posamezno. Državna prvakinja je postala igralka Krima Denis Vidmar, ki je v finalu premagala klubsko kolegico Ano Vorih.

Zanimivost letošnjih državnih prvenstev je dejstvo, da smo v petih disciplinah dobili pet različnih državnih prvakinj in da je zmaga v disciplini posamezno celo prva zmaga za ljubljanski Krim, če ne štejemo naslova ekipnega državnega prvaka. Tri naslove državnih prvakinj 2014 so namreč osvojile igralke Kolektorja iz Idrije (dvojice, hitrostno zbijanje in igra v krog), po enega pa Svoboda (natančno zbijanje) in Krim (posamezno).

Prvakinja v igri posamezno Denis Vidmar, ima za seboj uspešno tekmovalno sezono, saj je pred tem osvojila srebrni kolajni že v dvojicah in igri v krog. Tudi naslov državne prvakinje v igri posamezno, Vidmarjevi ni njen prvi, saj je bila državna prvakinja v tej disciplini že v sezonah 2005 in 2011.

Seveda pa zadnja disciplina državnega prvenstva za članice, še ne pomeni konca letošnje sezone, saj najpomembnejše tekmovanje najboljše slovenske balinarke še čaka. To je nastop na svetovnem prvenstvu, ki bo od 8. do 11. novembra v francoskem Maconu. Morda bo prav na tem prvenstvu Denis Vimar, v kolikor jo bo selektor Milan Bozovičar vpoklical v reprezentanco, osvojila svojo prvo kolajno za Slovenijo, kar ji doslej kljub njenim dolgoletnim nastopom na evropskih in svetovnih prvenstvih še ni uspelo.

Četrtfinale
Čankušić - Zule 12:11, Vorih - Šumi - 13:0, Jenčič - T. Sodec 11:3, Vidmar - Kopač 11:7