14.02.2022 21:57:48

Nova zmaga ACH Volleyja

alesfevzer.com

Odbojkarji ACH Volleyja so v 18. krogu srednjeevropske lige v gosteh premagali Zadrugo Dob s 3:0 (20, 17, 20).

ACH Volley - Zadruga Dob   3:0 (20, 17, 20)
* Dvorana Jugend & Familiengästehaus, sodnici: Kramar Šandl in Jurković.
* Zadruga Dob: Rainer, Hruška 3, Gergely, Steiner, Ketrzynski 12, Miranda de Alcantara 3, Paduretu 2, Pušnik, Marelić 8, Podlesny, Ludegards Gomes 2, Grabmüller 2, Frances.
* ACH Volley: Peruničić, Pernuš, Šket 19, Rutar 8, Mašulović, Todorović 2, Okroglič 7, Kovačič, Gjrogiev, Pokrešnik, Videčnik 9, Kök 12.

Tekma v Pliberku ni odločala o ničemer, kljub temu pa so Ljubljančani prišli do nove zmage, 39. v sezoni in 16. v srednjeevropski ligi na 16 tekmah. Zadruga Dob, ki bo gostitelj zaključnega turnirja, pa je pri osmih zmagah in osmih porazih.

ACH je v prvem nizu zaostajal tudi za tri točke, na koncu pa s petimi zaporednimi povedel z 1:0. V drugem nizu so bili Ljubljančani praktično ves čas v zanesljivem vodstvu, tekmecem so prepustili 17 točk.

V tretjem nizu so domačini hitro povedli tudi za pet točk, toda sredi niza so gostje prišli do preobrata, povedli in prednosti niso več izpustili iz rok.

Pri domačih je bil z 12 točkami najboljši Xander Ketrzynski, pri gostih pa Alen Šket z 19.