16.09.2019 20:14:32

Finci z dobrim odporom, Rusi z gladko zmago

Martin Metelko

Na odbojkarskem evropskem prvenstvu so v ponedeljek v prvi tekmi v skupini C v Ljubljani Rusi premagali Finsko s 3:0 (17, 24, 22) in dosegli četrto zmago v četrti tekmi. Slovenija, ki je v tej skupini tudi še brez poraza, bo svojo naslednjo tekmo igrala v torek ob 17.30 proti Severni Makedoniji.

Rusi so pred dvobojem veljali za favorite, a Finci so na lastni koži občutili, kako je, če imaš tekmo skorajda dobljeno, pa se potem vse obrne, saj so jih v nedeljo Belorusi premagali po zasuku in zaostanku z 0:2 v nizih.

Tokrat so bili Finci blizu, v vsakem od treh nizov so namučili velike tekmece - vodi jih prav finski strateg Tuomas Sammelvuo -, toda na koncu je bilo vse skupaj dovolj le za dostojen upor, rezultatsko pa so Rusi slavili s 3:0.

Ti so bili še najbolj prepričljivi v prvem, ko so povedli s 16:11 in vodstvo brez težav zadržali do konca. V preostalih dveh pa so se Finci ob spodbudi navijaške armade v modrem in belem na tribunah Stožic dobro borili, bili na trenutke celo v položaju, ko bi lahko vsaj enega od nizov odločili v svojo korist, toda končnici nista bili njihovi.

V drugem nizu so tako Rusi na koncu slavili šele na razliko, v tretjem pa je Finska vodila nazadnje z 22:21, potem ko je imela v začetku niza tudi tri točke naskoka. A neustavljiva Viktor Poletajev z 19 točkami in Dimitrij Volkov s 15 sta nazadnje tehtnico prevesila na rusko stran, v točkovno bolj izenačeni finski ekipi pa sta s po sedmimi doseženimi izstopala Niko Suihkonen in Tommi Sirilä.