21.12.2017 19:09:20

Nova KBM Branik prvi finalist pokala

Odbojkarice Nove KBM Branika so prve finalistke pokala Slovenije. V prvem polfinalu turnirja v Hočah so s 3:0 (13, 22, 14) premagale Alianso iz Šempetra.

V finalu se bodo v petek pomerile z zmagovalkami dvoboja med Calcitom Volleyjem in Formulo Formis.

Mariborčanke, na domačih igriščih letos še neporažene, v polfinalu niso dovolile presenečenja. Tekmo so imele ves čas pod nadzorom, nekaj slabih minut imele le v drugem nizu, ko so zapravile prednost šestih točk in tekmicam dovolile, da so po samem začetku in vodstvu 1:0 okusile še drugič slast vodstva. A že kmalu so bile reči na svojem mestu, prvakinje so dobile tudi drugi niz, v tretjem pa so bile bolj zbrane in z odličnim začetkom ter vodstvom 6:0 Šempetranke nadigrale na podoben način kot v prvem nizu.