ou
ou
15.04.2015 22:42:21

Koprčanke zasluženo do brona

dbojkarice Luke Kopra so v drugi tekmi malega finala 1. DOL za ženske v Novi Gorici premagale Go Volley s 3:1 (-13, 17, 19, 19) in s skupnim izidom 2:0 v zmagah osvojile tretje mesto.

Odbojkarice Luke Kopra so upravičile vlogo favoritinj in že po dveh tekmah končale boj za tretje mesto. Po slabem začetku, v prvem nizu so jih domače povsem nadigrale, so se v nadaljevanju zbrale, čeprav so imele kar nekaj težav pri sprejemu, pa so to uspele izničiti z uspešno igro v obrambi, njihov blok je bil previsoka ovira, da bi si domače lahko priborile možnost za izenačenje izida na 11:1 v zmagah.

Varovanke Marka Kalca, ki so z izjemo enega obračuna dobile vse letošnjem medsebojne obračune proti Novogoričankam, so tekmo začele katastrofalno. Po servisih Hrvatice Antonie Jurić so domače povedle z 8:0, po asu Tine Grudine so ob drugem tehničnem odmoru že vodile s 16:4, po bloku Teje Kolbl in točki Anite Petho v napadu je bilo jasno, kdo bo dobil prvi niz.

V drugem nizu pa je prišlo do popolnega preobrata. Štirje zaporedni bloki, as Nuše Ferlinc so gostjam ob prvem tehničnem odmoru zagotovile vodstvo z 8:4, po odmoru pa so Koprčanke osvojile še tri zaporedne točke, videti je bilo, da bodo z lahkoto prišle do izenačenja. Domače pa se niso dale, približale so se na tri točke zaostanka (15:18), toda v nadaljevanju storile preveč napak, da bi prišle do vodstva z 2:1.

Ekipa z Obale je tudi v četrtem nizu držala vse niti v svojih rokah. S servisi Ferlinčeve in Amande Bible so si priigrale prednost (9:5), ko pa domače niso našle orožja za servise Marine Barič, je prednost narasla na devet točk (9:18), čeprav so domače po odličnih servisih Grudine še nekoliko znižale zaostanek (13:18), pa gostujoči blok ni dovolil, da bi lahko razmišljale o preobratu.

Go Volley - Luka Koper 1:3 (13, -17, -19, -19)
Go Volley: Jurić 4, Petho 15, Bavdaž 3, Simčič, Černe, P. Marušič 5, Grudina 18, Matajurc, Kolbl 12, Pahor, Š. Marušič, Kerpan, Dvorščak.
Luka Koper: Barič 10, A. Lucas, Calcina, Kušar, Bible 5, Felinc 13, D. Lucac 18, Kocet, Vedlin Gojčič, Valenčič 14, Kaker 9, Flego.