ou
11.01.2015 21:24:30

Slovenci premagali še Turke

Drago Wernig - TAKA

Slovenski mladinci so po lanskem četrtem mestu na EP tudi letošnje leto pričeli uspešno.

Z dvema zmagama na prvem kvalifikacijskem turnirju za nastop na letošnjem svetovnem prvenstvu, so si priigrali drugi krog kvalifikacij in s tem navdušili številne navijače v športni dvorani v Hočah, ki so jih ponesli do tega uspeha.

Slovenski odbojkarji so odlično pričeli srečanje in takoj povedli. Turki so se jim v tem nizu le enkrat približali in sicer ko so izenačili na sedmi točki, nato pa tokrat modro obarvana četa selektorja Iztoka Kšele vodstva ni več izpustila iz rok. Slovenci so bili boljši praktično v vseh prvinah odbojkarske igre, kar je na koncu prvega niza v rezultatskem smislu pomenilo 25:20 za slovensko vrsto.

Tudi v drugem nizu so številčni gledalci v dvorani spremljali odlično igro slovenske reprezentance. Celoten niz so odigrali v visokem ritmu, predvsem močno so pritiskali z začetnimi udarci. Kljub nekaj težavam na sprejemu domačih odbojkarjev, so bili napadalci uspešni, svoje pa so dodali tudi Turki, ki so v tem nizu podarili Slovencem kar deset točk na račun lastnih napak. Niz se je tako končal z zmago Slovenije s 25:17.

V tretjem nizu se je odvijala bolj izenačena igra in na obeh straneh se je bil boj za vsako žogo. Na drugi tehnični odmor sta po napadalni akciji Šterna ekipi odšli ob vodstvu Slovenije s 16:14. Tudi po odmoru je na igrišču več želje po zmagi prikazala domača vrsta, ki je na krilih glasnih navijačev nizala točko za točko, si v tem nizu privoščila zgolj eno lastno napako in zmaga s 25:21 v tretjem nizu je bila zagotovljena.

Slovenci so tako zasedli prvo mesto na turnirju, kar pomeni, da so si zagotovili nastop v drugem krogu kvalifikacij, ko bodo na sporedu od 14-17 maja letos.

Ob koncu velja velika zahvala hoškim odbojkarskim delavcem, ki so izvedli organizacijo turnirja na vrhunskem nivoju, velika zahvala pa gre tudi gledalcem, ki so oba dneva glasno podpirali svoje junake, ki so se jim z dvema zmagama oddolžili na najboljši možni način.

"Še enkrat smo pokazali, da smo prava ekipa. Odlično smo se pripravili na nasprotnika, ki se je po tem, ko je bil že na tleh, vrnil v igro, toda tudi to smo uspeli odbraniti in lahko samo čestitam fantom za današnjo igro," je po tekmi dejal selektor slovenske reprezentance Iztok Kšela, kapetan Jernej Vrhunc pa je pristavil: "Tekma in vzdušje v dvorani je bilo fenomenalno, polna dvorana gledalcev je bučno navijala za nas. Igrali smo našo zelo dobro tekmo. Turki so se sicer dobro upirali, toda na koncu smo jih premagali, saj smo bili boljši v vseh elementih odbojkarske igre."

Turčija - Slovenija 0:3 (-20, -17, -21)

Športna dvorana Hoče. 600 gledalcev. Sodnika: Rychlik (Češka) in Mujo (Albanija).
Turčija: Durmaz 2, Cakir L1, Yönet, Yatgin 1, Savas 11, Ulu, Günes, Aydin 8, Enaboifo 11, Cam, Hacioglu 8, Siratca. Selektor: Umit Hizal.

Slovenija: Ledinek – L1, Drobnič, Drvarič, Vrhunc 5, Vidmar 5, Donik 9, Rojnik 2, Uremovič 2, Kok 9, Štalekar, Štern 11, Kozamernik 8. Selektor: Iztok Kšela.