ku
13.06.2015 19:35:54

Dumoulinu prolog Švice

Nikola Miljković

Nizozemec Tom Dumoulin je zmagovalec uvodnega, 5,1 kilometra dolgega prologa na kolesarski dirki po Švici.

Član ekipe Giant-Alpecin, ki je z zmago oblekel tudi majico vodilnega, je progo premagal v petih minutah in 41 sekundah oziroma dve sekundi hitreje od domačega aduta Fabiana Cancellare (Trek). Tretji je bil Avstrijec Matthias Brändle.

Brändle je zaostal štiri sekunde.

"Vesel sem, da Tonyja Martina ni na startu," je povedal moštveni kolega Luke Mezgeca pri Giant-Alpecinu, ki je pred letom dni moral priznati premoč prav nemškemu specialistu za vožnjo na čas.

Od peterice Slovencev na švicarski dirki je najvišje končal Borut Božič. Član Astane je bil 44., zaostal je 17 sekund. Simon Špilak (Katjuša) je bil 65., zaostal je 19 sekund. Matej Mohorič (Cannondale-Garmin) je z zaostankom 30 sekund osvojil 118. mesto, Luka Pibernik (Lampre-Merida) je zaostal 32 sekund, kar je zadoščalo za 128. mesto, Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) je zaostal še sekundo več in je bil 132.

V nedeljo bo na sporedu druga etapa, ki je dolga 161,1 kilometra, start in cilj pa je v Rotkreuzu.