ku
13.05.2015 19:04:05

Mohorič in Koren v času zmagovalca

Nikola Miljković

Na prvi etapi dirke po Bavarski, v dolžini 231 km, od Regensburga do Waldsassena, je v ciljnem sprintu slavil Irec Sam Bennett (Bora-Argon 18). V času zmagovalca sta ciljno črto prekolesarila tudi Slovenca Matej Mohorič in Kristijan Koren (oba Cannondale - Garmin), ki sta dirko končala na 27. oziroma 35. mestu.

Prva etapa dirke po Bavarski se je po pričakovanjih končala s ciljnim sprintom, ki ga je dobil Sam Bennet. Za 24-letnim irskim kolesarjem ekipe Bora-Argon 18 sta se zvrstila Francoz Nacer Bouhanni (Cofidis) in Nemec John Degenkolb (Giant-Alpecin). V skupini 98 kolesarjev, ki so v cilj prišli v času zmagovalca, sta bila tudi oba slovenska predstavnika na dirki. Mohorič je prvo etapo končal na 27. mestu, medtem ko je bil Koren 35.

Druga etapa bo na sporedu v četrtek. Start bo v Waldsassenu, cilj pa v Selbu. Dolga bo 179 km.