ku
25.04.2015 15:07:01

Golčer v četrti etapi četrti

Nikola Miljković

Slovenski kolesar Jure Golčer (Team Felbermayr - Simplon Wels) je v četrti etapi dirke po Hrvaškem osvojil četrto mesto.

Na 152 kilometrov dolgi preizkušnji od Pulja do Umaga je zmagal Belgijec Dimitri Claeys (Verandas Willems). Skupno vodstvo je zadržal Poljak Maciej Paterski (CCC Sprandi) pred Slovencem Primožem Rogličem (Adria Mobil).

Današnja predzadnja etapa dirke po Hrvaškem ni postregla s presenečenji. Končni zmagovalec je praktično znan že s petkove kraljevske etape, ki se je končala z vzponom na Učko. Tam je bila najboljši Poljak Paterski, ki je danes brez težav zadržal prednost pred Slovencem Primožem Rogličem. Slednji zaostaja za 34 sekund. Tretji skupno je Poljak Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice), moštveni kolega slednjega, Slovenec Grega Bole, je v skupni razvrstitvi deseti.

Danes je drugo mesto za Belgijcem Claeysom osvojil Poljak Pawel Bernas (ActiveJet), tretji je bil rojak in ekipni kolega zmagovalca Gaetan Bille. Poleg Golčerja se je na šestem mestu med Slovenci v deseterico prebil tudi Marko Kump (Adria Mobil).

V nedeljo se bo dirka po naši južni sosedi končala z 118 kilometrov dolgo ravninsko etapo od Svetega Martina na Muri do Zagreba.