ku
24.04.2015 17:09:40

Roglič drugi na kraljevski etapi

Arsen Perić

Slovenski kolesar Primož Roglič je na tretji etapi dirke po Hrvaškem osvojil drugo mesto, zmagal je Poljak Maciej Paterski.

Roglič, kolesar Adrie Mobila, je na 230 kilometrov dolgi kraljevski etapi od Plitvic do vrha vzpona na Učki za Poljakom zaostal 18 sekund. Paterski je z današnjo zmago prevzel skupno vodstvo, Roglič je drugi.

Paterski (CCC Sprandi Polkowice) je v tretji etapi upravičil vlogo prvega favorita za skupno zmago in na vrh istrskega očaka prišel z zadostno prednostjo. Dobro se je znašel v ubežni skupini približno 20 kolesarjev, potem pa že na začetku zadnjega vzpona opravil s konkurenti. Za Rogličem je tretje mesto osvojil moštveni kolega zmagovalca Sylwester Szmyd.

Do konca dirke sta le še dve ravninski etapi, sobotna od Pulja do Umaga (155 km) in nedeljska od Svetega Martina na Muri do Zagreba (177 km), ki pa bržkone ne bosta vplivali na spremembe v skupni razvrstitvi.