ku
ku
06.04.2015 19:49:16

Matthewsu uvodna etapa, Špilak v času zmagovalca

Avstralec Michael Matthews je dobil prvo etapo 55. kolesarske dirke po Baskiji, ki se je danes začela s 162,7 kilometra dolgo preizkušnjo v okolici Bilbaa.

V skupinskem sprintu je kolesar Orice-GreenEdga ugnal Poljaka Michala Kwiatkowskega (Etixx-QuickStep), tretji je bil Rus Ilnur Zakarin (Katjuša).

Avstralski sprinter je bil na koncu precej razgibane etape (kolesarji so imeli tudi tri kategorizirane vzpone na Alto de Morgo), ki jo je v prvi skupini končala skupina kakšnih 50 tekmovalcev, boljši od svetovnega prvaka Kwiatkowskega.

Po nekaj poskusih pobegov, ki pa na koncu niso bili uspešni, je pred ciljem najprej z napadom poskušal Tony Gallopin, Matthews pa je nato skočil naprej in se veselil etapne zmage. Kwiatkowski je bil na koncu zadovoljen tudi z drugim mestom. "Vesel sem dosežka. Finiš je bil težak, tekmeci so skušali pobegniti na vzponih, a je ekipa oddelala brezhibno," je dejal svetovni prvak.

Na dirki sodelujejo trije Slovenci, danes je bil najboljši Simon Špilak (Katjuša), ki je v prvi skupini v času zmagovalca osvojil 41. mesto, Jan Polanc (Lampre-Merida) je bil z minuto in 34 sekundami zaostanka 61., Matej Mohorič (Cannodale-Garmin) pa 139.

Baskovska dirka se bo v torek nadaljevala z drugo, 175,4 km dolgo etapo od Bilbaa do Vitoria-Gasteiza.

Izidi, 1. etapa, Bilbao - Bilbao (167 km)