STA/bk
STA/bk
21.09.2014 13:18:56

Slovenke 12. v ekipnem kronometru

Svetovno prvenstvo v kolesarstvu v španski Ponferradi se je začelo danes z ženskim ekipnim kronometrom, na katerem je nastopila tudi ena slovenska ekipa.

Šestčlanska ekipa ljubljanskega BTC City je osvojila 12. mesto. Zmaga je pripadla ameriški ekipi Specialized, druge so bile kolesarke avstralske Orice, tretje pa kolesarke kazahstanske Astane.

BTC City v postavi Polona Batagelj, Urša Pintar, Eugenija Bujak (Poljska), Mia Radotić (Hrvaška), Martina Ritter (Avstrija) in Elena Valentini (Italija) si je na 36 km dolgi progi v Ponferradi nabrala štiri minute, 19 sekund in 93 stotink zaostanka za zmagovalkami, ki so se še tretjič zaporedoma okitile z naslovom svetovnih prvakinj. Drugo mesto je z zaostankom minute, 17 sekund in 56 stotink osvojila Orica, tretja pa je bila Astana (+ 2:19,64).

Ob 14. uri bo start še moškega moštvenega kronometra.