jz
21.04.2015 22:34:39

Finale 1. SFL: Mirni živci s šestih metrov

futsal.si

Dobovec je v finalu še drugič ugnal Oplast. Tokrat po rednem delu ni bilo golov, odločile pa so šestmetrovke. Dobovec vodi z 2:0 v zmagah.

Oplast je že pred začetkom tekme poskrbel za precejšnje presenečenje. V ekipi sta se znašla tudi Rajko Uršič in Primož Zorč, ki sta se po koncu lige prvakov poslovila od aktivnega igranja.

Tokrat ju je trener Saša Leban zaradi manjka igralcev (Dani Vulikič je bil kaznovan, Anže Širok ima zlomljeno rebro) in bogatih izkušenj uvrstil v moštvo. Pri Dobovcu pa je manjkal Lojen

Tekma je bila tako prvi kot drugi polčas bolj ali manj enakovredna. Na začetku so imeli nekaj priložnosti gostje, ki so imeli žogo več v svoji posesti, predvsem v drugem polčasu pa so imeli domači nekaj lepih priložnosti za zadetek, a se je vedno izkazal mož v vratih Oplasta Igor Bratič. Nobena od ekip ni poskušala z igralcem-vratarjem v polju, zato je bil taktični bolj toliko bolj zagrizen in napet, a 40 minut se je izteklo brez zadetkov.

Takoj so sledili kazenski streli, kjer pa so bili domači izjemno natančni. Po prvem zadetku Roka Mordeja je v rdečem dresu iz Posočja vratnico zadel Jani Ručna, sledil pa je izjemen zadetek Aleša Marota, ki je žogo zabil v zgornji desni vratarjev kot.

Potem sta bila še po dva igralca na obeh straneh uspešna, četrti izvajalec Oplasta pa je bil izkušeni Primož Zorč, ki pa mu je Alen Mordej strel ubranil, in slavje domačih se je lahko začelo.

2. TEKMA
Dobovec Pivovarna Kozel - KMN Oplast Kobarid 4:2 (0:0, 0:0)
Rogaška Slatina – ŠD Ratanska vas. 300 gledalcev. Sodniki: Admir Zahovič, Andrej Pajtler, Dejan Veselič.
Strelci s 6-m: 1:0 R. Mordej, Ručna – zgrešil, 2:0 Marot, 2:1 Kravanja, 3:1 Kroflič, 3:2 Lenarčič, 4:2 Vojsk, Zorč zgrešil