bo
18.03.2015 20:33:32

Vikingi lahek zalogaj

Drago Wernig - TAKA

Slovenska moška reprezentanca v dvoranskem nogometu je v prvi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo leta 2016 danes v Laškem premagala Norveško s 4:0 (3:0).

V Laškem je slovenska reprezentanca v futsalu začela kvalifikacije za evropsko prvenstvo, ki ga bo prihodnje leto gostila Srbija, po prvi odigrani tekmi pa ostaja na odlični poti proti Beogradu.

Čeprav je selektor Andrej Dobovičnik pred začetkom kvalifikacijskih bojev v skupini 5 (vsi bodo odigrani v dvorani Tri lilije) večkrat poudaril, da so Norvežani zaradi svojega specifičnega sloga igre precej neugoden nasprotnik, pa so jih njegovi varovanci vseeno ugnali v kozji rog. In to dokaj prepričljivo, domači so na koncu slavili sladko zmago s 4:0. Da bodo Slovenci tisti, ki se bodo veselili, je bilo jasno že po prvem polčasu, ki so ga gostitelji dobili s 3:0. Po petih minutah je prvi gol na tekmi zabil Rok Mordej, vsega 76 sekund kasneje je na 2:0 povišal kapetan Igor Osredkar, pod tretji gol se je v 19. minuti podpisal Alen Fetić.

Slednji je med vračanjem domov iz Splita, kjer si služi kruh, doživel celo prometno nesrečo, a jo je odnesel brez hujših posledic in bil že na prvi tekmi pomemben člen Dobovičnikove čete. V drugem polčasu so Slovenci nadzorovali dogajanje na igrišču, v 23. minuti pa prek Kristjana Čujeca zabili še zadnji žebelj v norveško krsto. O tem, kako boljši so bili Slovenci, priča tudi statistika strelov – 31:13 v korist domačih.

Naslednja tekma Sloveniji čakav četrtek, ob 20. uri se bo v Laškem začela meriti s Francijo, proti kateri bo glede na jakostno lestvico reprezentanc v futsalu prav tako v vlogi favorita. Odločilni obračun za prvo mesto, ki kot edino neposredno vodi na zaključni turnir, bo tako bržčas igrala v soboto, ko bo nasprotnik Češka.

Slovenija - Norveška 4:0 (3:0)

Laško – Dvorana Tri lilije. Sodniki: Gabor Kovacs, Balazs Farkas (oba Madžarska), Marc Birkett (Anglija).
Strelci: 1:0 R. Mordej (5), 2:0 Osredkar (6), 3:0 Fetić (19), 4:0 Čujec (23).
SLOVENIJA: A. Mordej, Osredkar, R. Mordej, Čujec, Fetić; Puškar, Kusterle, Kroflič, Melnik, Štendler, Hozjan, Drobne, Vrhovec, Fideršek. Selektor: Andrej Dobovičnik.
NORVEŠKA: Rakvaag, El-Masouri, Achrifi, Ravlo, Sortevik; Thomas, Brevik, Egholm, Skaga, Moen, Fonstad, Valoy, Wiseth. Selektor: Ester Saether.