11.02.2015 21:40:53

Še druga zmaga Irana

Drago Perko

Slovenska reprezentanca v futsalu je v prijateljski tekmi tesno z 1:2 (0:1) izgubila proti Iranu. Domača vrsta, tekma je bila v Laškem, je tako izgubila še drugo tekmo s to ekipo, saj so bili Iranci boljši že v torek v Kidričevem s 4:2.

Kljub dvema porazoma Slovenci nimajo razlogov za slabo voljo. Na dveh tekmah so prikazali dopadljivo igro, na obeh tekmah pa niso bili popolni, manjkali so Rok Mordej, Alen Fetić in Igor Bratić.

Tokrat je Slovenija odigrala svojo 211. uradno tekmo, gostje, ki so sedma ekipa na Fifini lestvici, pa so v prvem delu imeli pobudo, na odmor pa odšli z minimalno prednostjo.

Tako kot dan prej je tudi tokrat Slovenija odlično odigrala uvodnih deset minut drugega polčasa. Pika na i je bil gol Benjamina Melinka, ki je po uigrani akciji in podaji s kota ostal sam ter rutinirano zabil za 1:1. A ob prendosti igralca več je Iran prek Farhada Tavakolija dosegel še en gol za končnih 2:1.

"Iran je vrhunska ekipa, niso slučajno sedma ekipa na Fifini lestvici. Mi smo na obeh tekmah igrali brez dveh igralcev, imamo še nekaj rezerv. Fantom nimam kaj očitati, dobro smo igrali, volje in borbenosti ni manjkalo. Mirno lahko rečem, da smo na pravi poti," je prijateljska dvoboja ocenil selektor Andrej Dobovičnik.