16.01.2015 22:25:35

1. SFL: Dobovec prepričljiv na Škofijah

Drago Perko

Nogometaši Dobovca Pivovarne Kozel so v 11. krog 1. SFL premagali Bronx. Do zmage so prišli še Litijani, ekipa RE/MAX Maribor in Sevnica.

V Tolminu sta si Puntar in Benedikt razdelila točki. Gostje so precej bolje začeli tekmo, po štirinajstih minutah in golih Alena Damiša in Urbana Senekoviča so vodili z 2:0. Igor Kragelj in Žiga Vidič sta domače vrnila v igro. Še več, v 37. minuti je reprezentant Nejc Hozjan povišal na 3:2, gostom pa je točko prislužil Alen Kopun, ki je zadel v zadnji minuti.

V Sodražici so imeli favorizirani Litijani precej dela z Extremom, ki je kljub zdesetkani postavi nudil dostojen odpor. Ekipa Tomislava Horvata je povedal v 24. minuti, zadel je Borut Ručna. V naslednji minuti je Gašper Vrhovec povišal na 2:0, častni zadetek za gostitelje je prispeval kapetan Marko Matelič.

Sevničani si želijo, da bi bil drugi del sezone uspešnejši kot prvi. Ekipa Mitje Jonteza je s 4:1 ugnala Velike Lašče. Štirje različni igralci (Irnes Škorić, Nenad KurtićŠevzet Mehić in Domen Krnc) so se vpisali med strelce. Gostje pa so častni zadel dosegli v 34. minuti.

Mariborčani so ambiciozno zakoračili v leto 2015, v svoje vrste so pripeljali novince, za nameček pa so na domačem terenu z 2:0 ugnali aktualnega prvaka Oplast. Tekma se je odločila v zadnji minuti, ko sta dragocene tri točke v boju za končnico (tja gredo prva štiri moštva rednega dela) priborila Jaka Bizjak in novinec Sebastijan Drobne.

Vodilni Dobovec Pivovarna Kozel je tudi na Škofijah potrdil status favorita in prišel do prepričljive zmage. Varovanci Aleša Poredskega so s 6:0 ugnali domače, s tremi goli pa se je izkazal Matjaž Vojsk.

11. KROG
KMN Puntar - KMN Benedikt 3:3 (1:2)
0:1 Damiš (6.), 0:2 Senekovič (14.), 1:2 Kragelj (20.), 2:2 Vidič (31.), 3:2 Hozjan (37.), 3:3 Kopun (40.)

ŠD Extrem - FC Litija 1:2 (0:0)
0:1 Ručna (24.), 0:2 Vrhovec (25.), 1:2 Matelič (28.)

KMN Sevnica - KMN Velike Lašče 4:1 (2:0)
1:0 Škorič (17.)2:0 Kurtič (18.), 3:0 Mehič (24.), 4:0 Krnc (28.), 4:1 Andolšek (34.)

RE/MAX Maribor - KMN Oplast Kobarid 2:0 (0:0)
1:0 Bizjak (40.), 2:0 Drobne (40.)

KMN Bronx Škofije - Dobovec Pivovarna Kozel 0:6 (0:4)
0:1 Vojsk (3.), 0:2 Vojsk (11.), 0:3 Vojsk (13.), 0:4 Kugler (17.), 0:5 Simeunovič (25.), 0:6 Marot (40)