fu
31.10.2014 23:40:42

1. SFL: Litijani tik pod vrh

dp

V 5. krogu 1. SFL so se Litijani z zmago proti RE/MAX Mariboru s 3:2 povzpeli na drugo mesto, državni prvak Oplast pa je doma le remiziral z Extremom. Drugo zmago v sezoni je dosegel Puntar, ki je bil doma z 2:1 boljši od Sevnice.

Prva tekma 5. kroga je pripadla Puntarju, ki je doma z 2:1 ugnal Sevničane. Bolje so pričeli Sevničani, ki so povedli v 18. minuti. Zadel je Uroš Martič. V drugem polčasu so na svoj račun prišli domači, na 1:1 so prišli po avtogolu Govekarja, za končno zmago 2:1 pa je zadel povratnik v rumeni dres Nino Zalašček.

Litija je prišla do zmage v gosteh v Mariboru, kjer je bilo vseh pet zadetkov doseženih že v prvem polčasu. Gostje so hitro povedli - v 4. minuti je zadel Borut Ručna, na 2:0 je povišal Gašper Vrhovec. Po hitri akciji je v 13. minuti Matej Fideršek znižal na 1:2, Milan Radonjić pa je zadel za 3:1; 16 sekund pred koncem je bil uspešen še Suad Filekovič, ki je postavil končni izid 2:3.

Državni prvak je vknjižil drugi zaporedni remi. Po točki proti Bronxu so eno dobili tudi danes, ko je Dani Vulikič pet sekund pred koncem zadel za končnih 3:3. Moštvo iz Kobarida je v 14. minuti ostalo brez izključenega kapetana Jake Sovdata, v 33. minuti pa je moral na tribuno še trener Saša Leban.

Bronx je v 5. krogu prišel do prve zmage v sezoni. Dosegel je kar pet zadetkov, prej pa toliko v štirih krogih skupaj. Proti Velikim Laščam je blestel Nik Zajc, ki se je trikrat vpisal med strelce. Gostujočo obrambo pa je uvodoma dvakrat matiral Erik Felda.

Ekipa Dobovec Pivovarna Kozel ostaja na vrhu lestvice s popolnim izkupičkom ter prvim napadom lige. Kozli so do danes zabili 28 golov, nocoj sedem. Odpor Benedikta so varovanci Aleša Poredskega strli v drugem polčasu, ki so ga dobili s 5:1.

5. krog 1. SFL

Puntar - Sevnica 2:1 (0:1)
0:1 Martič (18.), 1:1 Govekar (25./ag), 2:1 Zalašček (31.)

RE/MAX Maribor - Litija 2:3 (2:3)
0:1 Ručna (4.), 0:2 Vrhovec (5.), 1:2 Fideršek (13.), 1:3 Radonjić M. (14.), 2:3 Filekovič (20.)

Oplast Kobarid - Extrem 3:3 (2:2)
1:0 Gašperut (3.), 1:1 Gregorič (4.), 2:1 Sovdat (9.), 2:2 Širok (12./ag), 2:3 Levstik (33.), 3:3 Vulikič (40.)

Bronx - Velike Lašče 5:2 (2:1)
1:0 Felda (2.), 2:0 Felda (9.), 2:1 Andolšek (19.), 3:1 Zajc (24.), 4:1 Zajc (32.), 4:2 Sadar (39.), Zajc (40.)

Dobovec Pivovarna Kozel - KMN Benedikt 7:1 (2:0)
1:0 Marot (15.), 2:0 Mordej (18.), 3:0 Simeunovič (24), 4:0 Kroflič (29.), 5:0 Mordej (30.), 5:1 Senekovič (33.); 6:1 Kroflič (36.), 7:1 Lojen (38.)