jz
02.10.2014 22:28:20

Oplast: Začetek in konec

Nikola Miljković

Oplast iz Kobarida je v skupini 4, ki jo gosti v Novi Gorici, odigral prvo tekmo drugega kroga lige prvakov. Zalomilo se je že v prvem koraku, saj so bili železničarji iz Ukrajine precej boljši nasprotnik.

Slovenski državni prvaki so z velikimi pričakovanji začeli prvo tekmo z ukrajinskim prvakom iz Harkova. Toda takoj so doživeli hladen tuš, saj je domačega vratarja Bratiča že v drugi minuti premagal Špigar.

Gostje so bili podjetnejši in boljši tekmec, kljub temu pa se domači niso predali in so poskušali odgovoriti z napadalno igro. Kanček upanja je vlil kapetan Jaka Sovdat, ki je v osmi minuti izenačil. Toda veselje Soških bomb na tribunah je bilo kratko, saj je ob nesrečnem posredovanju domači vratar pospravil žogo v lastno mrežo.

Gostje so bili ves čas boljši nasprotnik, kar so do konca polčasa kronali še z enim zadetkom. Tudi v drugem delu se slika na igrišču ni spremenila in Ukrajinci so dosegli še tri gole. To realno pomeni, da je Oplast izgubil bitko za drugo mesto, ki bi še pomenilo napredovanje, in s prvo tekmo so se končale tudi želje in upi naših prvakov. Ukrajinci so bili pač predober nasprotnik za malce prestrašene junake iz Kobarida.

Favorit te skupine španski Inter je na prvi tekmi s 5:0 premagal nizozemski Hovocubo.

Jutri bodo na prvi tekmi ob 16. uri Španci igrali z Ukrajinci, ob 20. uri pa se bo Oplast pomeril z nizozemsko ekipo.

Oplast - Lokomotiv 1:6 (1:3)

Nova Gorica - ŠD Milojka Štrukelj. 800 gledalcev. Sodniki: L. Peško (Slk), B. Farkaš (Mad), O. Niemela (Fin).
Strelci: 0:1 Špigar (2), 1:1 Sovdat (8), 1:2 Bratič (11-ag), 1:3 D. Sorokin (15), 1:4 Bilocerkivec (33), 1:5 Ovsjanikov (35), 1:6 Litvinenko (35).
OPLAST KOBARID: Bratič, Ručna, Zorč, Uršič, Sovdat; Krivec, Hrast, Kusterle, Vulikić, Gašperut, Fratina, Širok, Lenarčič. Trener: Saša Leban.
LOKOMOTIV HARKOV: Litvinenko, Bilocerkivec, Špigar, Žurba, D. Sorokin; Ivanjak, D. Kločko, D. Bondar, J. Kločko, Fedorčenko, Rogačov, Ovsjanikov, O. Sorokin. Trener: Jevgen Rivkin.
Rumeni karton: Ručna (36).