11.08.2018 19:24:33

Leškijeva tretja v Budimpešti

Slovenska judoistka Andreja Leški je na veliki nagradi v Budimpešti v kategoriji do 63 kg osvojila tretje mesto.

Leškijeva je uvodoma ugnala Filipinko Kiyomi Watanabe, nato še Nemko Nadjo Bazynski, v polfinalu jo je ugnala Japonka Aimi Nouchi, v borbi za bron pa je Leškijeva premagala Kanadčanko Stefanie Tremblay.

Lia Ludvik je v isti kategoriji izgubila edino borbo proti Britanki Alice Schlesinger.

Martin Hojak je v kategoriji do 73 kg izgubil uvodni dvoboj proti Poljaku Michalu Bartusiku in končal tekmovanje.

V petek je najboljšo slovensko uvrstitev dosegla Maruša Štangar v kategoriji do 48 kilogramov, ko je bila tretja.

V nedeljo nastop čaka še Eneja Mariniča in Vita Dragiča v kategoriji nad 100 kilogramov.