14.11.2014 18:51:01

Jerebu srebro na EP

Slovenski judoist Andraž Jereb je na evropskem prvenstvu do 23 let v Vroclavu v kategoriji do 66 kilogramov osvojil srebrno odličje.

Za 22-letnika je to tretja medalja s prvenstev stare celine mlajših članov, leta 2010 je bil v Sarajevu prav tako drugi, lani pa je bolgarskem Samokovu osvojil bron.

Jereb je uvodoma premagal Slovaka Mateja Poliaka, nato Estonca Tevola Tamma, v tretjem dvoboju je padel Španec Adrian Labrado Fernandez, v polfinalu Avstrijec Andreas Tiefgraber, v finalu pa je moral priznati premoč Izraelcu Baruchu Shmailovu.

Brez uvrstitev sta danes ostala Rok Plesnik v kategoriji do 66 kg in Manja Kropf do 57 kg.

V Wroclawu slovenske barve devet borcev. Poleg Jereba, Plesnika in Kropfove še Vito Dragič, David Kukovica, Igor Potparič, Mihael Žgank, Klara Apotekar in Patricija Brolih.