au
au
19.02.2015 22:25:45

Šutejeva preskočila 4,50 metra, izjemen tek Diababe

Slovenska atletinja Tina Šutej, potnica na evropsko dvoransko prvenstvo, ki bo v Pragi, je na mednarodnem dvoranskem mitingu IAAF v Stockholmu v skoku s palico s 4,50 metra osvojila četrto mesto. To je za 26-letnico osebni rekord sezone. S 4,76 metra je slavila Grkinja Nikoleta Kiriakopolou, bronasta iz evropskega prvenstva v Helsinkih 2012.

Drugo mesto je osvojila domačinka Angelica Bengtsson, mladinska svetovna in evropska prvakinja ter zmagovalka prvih mladinskih olimpijskih iger v Singapurju 2010, tretjega pa nekdanja svetovna prvakinja Brazilka Fabiana Murer.

Šutejeva je s skoki začela na 4,15 m, v prvo je preskočila še 4,30 in 4,40 m. Na 4,50 m je v prvo podrla letvico, a višino premagala v drugo, na 4,60 pa je bila trikrat neuspešna.

DIBABA REKORDNO
Izjemen tek je uspel Etiopijki Genzebi Dibaba na 5000 metrov. S 14:18,86 je namreč postavila svetovni dvoranski rekord na tej razdalji, starega, ki si ga je lastila njena rojakinja Meseret Defar, pa je popravila za več kot pet sekund.