15.02.2015 10:20:30

Mihalinčeva potrdila dobro formo

V Ljubljani na stadionu Žaka poteka državno prvenstvo v dvoranski atletiki, končan je že dopoldanski del s sprinti na 60 metrov.

V konkurenci atletinj je naslov državne prvakinje na 60 m prepričljivo osvojila Maja Mihalinec (Velenje) in s časom 7,31 potrdila dobro pripravljenost pred bližnjim evropskim dvoranskim prvenstvom v Pragi v začetku marca.

Mihalinčeva se je danes za devet stotink spustila pod normo na dvoranskem EP, ki ga bo med 6. in 8. marcem gostila Praga. V finalu je tekla 7,31 in gladko osvojila državni naslov pred Sabino Veit (7,44).

"Danes sem si predvsem želela rezultat okrog 7,30, ker to pomeni neko konstanto v mojih nastopih in pripravljenosti. Zdaj me naslednji teden čaka še trening, potem pa si bom malo odpočila in upam, da se bom v Pragi približala svojemu osebnemu rekordu," je po današnjem državnem naslovu dejala Mihaličeva, ki jo današnji izid postavlja ob bok najboljšim 16 v Evropi in najboljšim 20 na tej razdalji na svetu.

"Zelo sem vesela, da mi je uspel ta preskok glede na lansko sezono, saj je zelo dobra napoved za sezono na prostem. Predvsem na 200 m sem izboljšala osebni rekord na 23,47 in ker norma na prostem znaša 23,20, menim, da jo bom sposobna doseči," je še dejala Mihalinčeva.

Na 60 m za moške je naslov državnega prvaka osvojil Jan Kramberger s 6,83 sekunde. Skupno je bil sicer drugi, saj ga je za tri stotinke prehitel črnogorski atlet Massa Luka Rakić. Tek na 60 m ovire za ženske je izpustila prva favoritinja Marina Tomić.

Popoldan bodo na sporedu še finalne preizkušnje v skoku v daljino, višini in troskoku.