mu
29.03.2015 10:55:38

Vettlov prvenec v Ferrariju

Reuters

Nemec Sebastian Vettel (Ferrari) je zmagovalec velike nagrade Malezije v Sepangu. To mu je uspelo četrtič na tem dirkališču, a prvič odkar je sedel za volan moštva iz Maranella.

Drugi je bil svetovni prvak Britanec Lewis Hamilton (Mercedes), tretji pa Nemec Nico Rosberg (Mercedes). V skupnem seštevku SP ima vodilni Hamilton sedaj tri točke prednosti pred Vettlom.

V MALEZIJI DO LETA 2018
Velika nagrada Malezije bo potekala najmanj do leta 2018, so po podaljšanju triletne pogodbe sporočili organizatorji dirke za svetovno prvenstvo v formuli 1. Predsednik malezijske vlade Najib Razak je dejal, da so se pogajanja o nadaljevanju tekmovanj na dirkališču v Sepangu z vodjem formule 1 Berniem Ecclestonom uspešno končala. Pogodbo je podaljšal tudi glavni pokrovitelj, naftna družba Petronas. VN Malezije je v koledarju SP od leta 1999.

Sedemindvajsetletni Vettel je svoji novi ekipi priboril prvo zmago po skoraj dveh letih in po prestopu iz Red Bulla slavil štirideseto zmago v karieri. Do nje je prišel tudi zaradi dobre taktike, saj je šel le dvakrat v bokse, njegova Mercedesova tekmeca pa trikrat.

Ferrari ni zmagal na dirkah za veliko nagrado vse od slavja Španca Fernanda Alonsa na njegovi domači dirki 12. maja 2013, v prejšnji sezoni pa je zabeležil le dve uvrstitvi med prve tri. Štirikratni svetovni prvak Vettel je na svoji drugi dirki v novem moštvu takoj po prehodu ciljne črte v italijanščini zavpil: "Fantastico, fantastico!" Nato je dodal: "Hej, fantje, me slišite, hvala vam. Forza Ferrari!"

Za Rosbergom je bil četrti Finec Kimi Räikkönen, ki je s tem zaokrožil uspeh Ferrarija. Finec je začel šele z enajstega startnega mesta, ob tem pa mu je že povsem na začetku v drugem krogu počila zadnja leva guma, ki jo je s krilcem prerezal Brazilec Felipe Nasr

Reuters
Mercedes je prvič po osmih dirkah ostal brez zmage. Pred tem je to ekipo zadnji ugnal Avstralec Daniel Ricciardo v Red Bullu na lanski veliki nagradi Belgije. Izjemno vesel je bil Nizozemec Max Verstappen. Sedemnajstletnik je v ekipi Toro Rosso postal najmlajši dobitnik točke v SP v zgodovini formule 1. Sedmi je bil šele na svoji drugi dirki v svetovnem prvenstvu. Oba voznika McLarna, nekdanja svetovna prvaka Alonso in Jenson Button, sta odstopila.

Naslednja, tretja dirka v sezoni, bo 12. aprila v Šanghaju na Kitajskem.