mu
mu
21.01.2015 17:41:00

Williamsu prva "dirka"

Pri ekipi Williams so nekoliko nepričakovano prehiteli vse tekmece, ki so napovedali datume predstavitev novih dirkalnikov, ter kot prvi razkrili, kakšno bo videti njihovo orožje v prihajajoči sezoni svetovnega prvenstva.

Williams je dirkalnik FW37 predstavil danes na spletu in v specializirani britanski avtomobilistični reviji.

Kot druga ekipa naj bi svoj bolid danes predstavila še Force India, ki si je za prizorišče izbrala mehiško prestolnico Ciuad de Mexico.

"Želja, da bi še enkrat premagali Ferrari v konstruktorskem seštevku, nas je prisilila, da smo na novem projektu delali že od jeseni. Mislim, da nam je uspelo narediti aerodinamično izjemen dirkalnik, ki je seveda prilagojen pravilom za sezono 2015," je novinca opisal tehnični vodja ekipe Pat Symonds. Dirkalnik se od lanskega razlikuje predvsem po nosu, saj FW37 nima več dvignjenega nosu.

V Williamsu pa so sicer le nadgradili lanski dirkalnik FW36, ki je bil zelo uspešen, saj sta se z njim Valtteri Bottas in Felipe Massa - dirkača ostajata v ekipi tudi letos - devetkrat uvrstila na zmagovalni oder, na koncu pa tudi na tretje mesto med konstruktorji, kar je najboljša uvrstitev ekipe po letu 2003.

Novi dirkalnik bo prvič zapeljal na stezo med februarskimi testiranji v Jerezu.